Skip links

Najczęściej spotykam się z pytaniami…

A nie widać? Tak, nieprzerwanie od 1996 roku. Mamy szpital i przychodnię w budynku przy ul. Wileńskiej 44 w Gdańsku o łącznej powierzchni 7910,80 m.kw. Pod tym samym adresem współpracujemy z laboratorium medycznym, centrum diagnostycznym (RTG, rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, itd.), centrum ortopedyczno-rehabilitacyjnym, cafeterią. Mamy kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia na leczenie operacyjne zaćmy, podstawową opiekę zdrowotną (zapraszamy do zapisów!), badania gastroenterologiczne, konsultacje kardiologiczne i rehabilitację. Rozwijamy się, poszerzamy działalność o nowe usługi, nawiązujemy współpracę z nowymi lekarzami. W naszym zespole jest wielu wybitnych doktorów i profesorów nauk medycznych – wystarczająca liczba do obsadzenia niezłego uniwersytetu medycznego. Od ponownego uruchomienia Oddziału Położniczo-Neonatologicznego w lipcu 2018 r. urodziło się u nas blisko 600 dzieci. Z pewnością się zmieniamy, ale nie znikamy. Sprawdźcie sami – zapraszamy!

Praktycznie każdy moment jest dobry. Przyjść można nawet na etapie planowania ciąży (Swissmed ma pakiet „Moja ciąża”, który obejmuje także ten okres). Ważne, żeby pamiętać, że kwalifikacja do porodu odbywa się w 36 tygodniu ciąży i po niej każda przyszła mama jest już objęta opieką lekarza. O szczegóły można zapytać dzwoniąc bezpośrednio na Oddział pod numer 58 524 15 42. Tam również można umówić się na obejrzenie Oddziału i na wizytę kwalifikacyjną.

Jak zwykle odpowiedź jest złożona i powinna zacząć się od przysłowiowego „to zależy …”. Według badań przeprowadzonych przez firmę Apollo Endosurgery, producenta balonów gastrycznych, na grupie blisko 450 osób, u pacjentów z balonem żołądkowym zaobserwowano znaczącą utratę wagi zarówno w okresie 3 miesięcy jak i 6 miesięcy po usunięciu implantu. Konkretne dane można znaleźć w opracowaniu na stronie https://www.accessdata.fda.gov/cdrh_docs/pdf14/P140008c.pdf w punkcie 9.0 CLINICAL STUDIES. Celem leczenia otyłości balonem żołądkowym jest zmiana złych nawyków żywieniowych, a wszystko jak wiemy siedzi w naszych głowach. Przy spełnieniu wszystkich warunków i silnej woli, leczenie z pewnością skończy się sukcesem, na co mamy wiele swissmedowych przykładów.

Return to top of page