Skip links

Share

3 x TAK, czyli porody w Szpitalu Swissmed

Już blisko półtora roku od kiedy wznowiliśmy działalność porodówki, czyli Oddziału Położniczo-Neonatoloicznego. To ważna różnica, ponieważ najczęstsze pytania o oddział, na które odpowiadam bliższym i dalszym znajomym dotyczą bezpieczeństwa noworodka. Tak, mamy oddział neonatologiczny. Tak, jest nowoczesny sprzęt do ratowania życia, choć na szczęście niewiele używany. I jeszcze raz tak, mamy całodobowy dyżur lekarza i pielęgniarki neonatologicznej („i”, a nie „lub”). Jak to wygląda z punktu widzenia mamy i taty rodzących w naszym szpitalu? Poczytajcie sami. Zebrałam kilka opinii z Internetu, w tym jedną negatywną: nie można się dodzwonić. Nie zamieszczam jej, bo trudno nam w to uwierzyć. Podany numer telefonu jest odbierany bezpośrednio na Oddziale, a ponieważ nie ma ich bardzo wiele, więc odbierany jest szybko, a nawet bardzo szybko.
A oto garść pozostałych komentarzy zamieszczanych na naszym profilu FB, na Google i na Instagramie. Cieszę się, że to co robimy ma sens.
23 grudnia 2019
W imieniu swoim oraz swojej rodzinki, chciałam złożyć najserdeczniejsze podziękowania dla całej obsługi oddziału położniczego w szpitalu Swissmed w Gdańsku a w szczególności Pani Indze i Panu Bartoszowi. Po pierwszym traumatycznym porodzie w szpitalu państwowym, mogłam sobie tylko wymarzyć lepsze warunki. Cała kadra wspaniała, pomocna, empatyczna i cierpliwa. Mąż był ze mną przez cały pobyt, oprócz naszych osobistych rzeczy, właściwie szpital zapewnia wszystko co niezbędne. Co należy szczególnie podkreślić, to cisza i spokój na całym oddziale. Syn z nami pierwsze doby życia spędził w intymnej atmosferze, gdzie do pokoju się puka, mówi ściszonym głosem, w półmroku w nocy, bez nerwów, z zadowoloną mamą, a przede wszystkim dobrze „zaopiekowaną” 🙂 Wszystkie położne, których nie sposób wymienić- cudowne, jedzenie bardzo dobre, wszystko, wszystko na wielki PLUS. Na oddział trafiliśmy z polecenia i sami również będziemy polecać ♥ #najlepszaporodówka #rodzi
poludzku

23 grudnia 2019
Najwspanialszy poród, personel i cudowna pani Monika ❤ Za wszystko jeszcze raz dziękujemy 😘

22 grudnia 2019
Nie sposób znaleźć słowa podziękowania dla oddziału położniczo neonatologicznego. Profesjonalne podejście i zrozumienie. Bardzo ciepła atmosfera 🙂 Wraz z synkiem jesteśmy zachwyceni. Dziękujemy z całego serca 💙

23 grudnia 2019
Poród w Swissmedzie rewelacja! Personel bardzo dba o komfort pobytu matki jak i o to co dzieje się z maluchem. Można poczuć się jak w bardzo dobrym hotelu a nie szpitalu. Do tego opieka poporodowa. Taki poziom powinien być w każdym szpitalu.

23 listopada 2019
Rewelacyjna opieka okołoporodowa oraz opieka nad noworodkiem. Polecam!

10 października 2019
Z całego serca polecam oddział położniczo-neonatologiczny w szpitalu Swissmed. Osobiście całe dorosłe życie bałam się porodu, a tydzień temu urodziłam tam naturalnie córeczkę i zdecydowanie jest to miejsce, gdzie można rodzić po ludzku i mieć dobre wspomnienia po tak ważnym wydarzeniu. Rodząca ma do wyboru cały wachlarz niefarmakologicznych oraz farmakologicznych środków łagodzących bólu: wanna, prysznic, piłka, drabinki, TENS, gaz rozweselający, ZZO. Wszystkie decyzje są na bieżąco uzgadniane z rodzącą. Na sali porodowej czułam się bezpiecznie, zmotywowana, czułam że lekarz i położna rodzą razem ze mną 🙂 Po porodzie kontakt skóra do skóry. Cały zespół oddziału profesjonalny i bardzo pomocny świeżo upieczonym rodzicom. Mimo kursu w szkole rodzenia oboje z mężem mieliśmy mnóstwo pytań odnośnie opieki nad maluszkiem w praktyce.
Szczególne podziękowania dla dr Ingi Kowalik, dr Łukasza Chmyłko (wspaniały lekarz z powołania, który odbierał poród), dr Bartosza Grabowskiego, neonatolożkom: dr Anny Toczyłowskiej, dr Janinie Patyńskiej oraz pani anestezjolog. Ogromne podziękowania również dla Pań położnych: Pani Izie która odbierała poród, dla niezwykle cierpliwych doradczyń laktacyjnych: Pani Edycie i Pani Eli, dla Pani Agaty za wiele cennych rad dotyczących opieki nad noworodkiem oraz dla całego zespołu oddziału. Wszystkie osoby, z którymi spotkaliśmy się podczas pobytu w szpitalu były niezwykle życzliwe, cierpliwe, empatyczne i pomocne. Czuliśmy się bardzo zaopiekowani. Dziękujemy, że mogliśmy powitać naszą córeczkę i spędzić pierwsze dni w przyjaznej atmosferze i spokoju ☺️

Styczeń 2019
Oddział porodowo-neonatologiczny jak najbardziej godny polecenia! Dobrze, że otworzono go na nowo. Bardzo kompetentna kadra lekarska, lekarze głównie z trójmiejskich szpitali, również specjaliści z Wejherowa .
Pani ordynator niezwykle kompetentna i pomocna. Opieka poporodowa super, po cesarskim cięciu miałam pomoc położnych przez obie noce pobytu w szpitalu, zaglądały co godzinę i pomagały przy dziecku. Podejrzewam, że bez tego nie przetrwałabym pierwszych godzin po zabiegu. Bardzo skuteczna pomoc doradcy laktacyjne. Konsultacja fizjoterapeuty również istotna w rekonwalescencji.
Sprzęt medyczny wysokiej klasy. Warunki w szpitalu super, jedzenie bardzo dobre.
Nie wyobrażam sobie porodu w państwowym szpitalu, zwłaszcza siłami natury gdzie znieczulenie jest często nieosiągalne.
Cena usługi niewspółmiernie mała to standardu. Polecam !

15 sierpnia 2018
Polecam nowy oddział położniczo-neonatologiczny każdej kobiecie – zwłaszcza takiej, która boi się porodu i warunków, jakie mogą ją spotkać w państwowym szpitalu. Miałam przyjemność spotkać wspaniałych, otwartych lekarzy. Profesjonalizm, szerokie kompetencje i wiedza, którą chcą się podzielić na każdym etapie, a także mnóstwo taktu i empatii stwarzają wysokie poczucie bezpieczeństwa i przyjazną atmosferę. I tu składam serdeczne podziękowania dr Indze Kowalik, Grzegorzowi Marciniakowi, Łukaszowi Chmyłko oraz Markowi Korożanowi. Dziękuję także pani dr anestezjolog, która wręcz bezboleśnie znieczuliła mnie do cc. Na uznanie i wdzięczność zasługuje również praca wszystkich położnych i doradczyń laktacyjnych. Panie są niezwykle sprawne, a jednocześnie delikatne przy codziennych zabiegach oraz skłonne do pomocy świeżo upieczonej mamie. Dziękuję również neonatolożkom dr Annie Tusk i Beacie Gis za bieżące badania i informacje o stanie mojego noworodka oraz pani fizjoterapeutce za cenne porady rehabilitacyjne. Co najważniejsze – oddział spodobał mi się przede wszystkim z powodu pozostawienia mi wielu możliwości wyboru odnośnie przebiegu porodu i opieki nad noworodkiem, a także wielu bieżących konsultacji, dzięki którym mogłam rozwiać wszelkie wątpliwości i podejmować świadomie decyzje. Przez cały pobyt w szpitalu czułam, że personel stara się stale zapewnić mi komfort i odpoczynek (np. możliwość nakarmienia i ukołysania dziecka przez położne, późny obchód lekarzy – nawet po godz. 9, dzięki czemu mogłam się nawet wyspać :)). Niewątpliwą zaletą była możliwość pobytu przy mnie non stop mojego męża. Miłymi dodatkami jest wystrój i czystość sal (widok na morze choćby na obrazie stwarza, że nawet porodówka może być klimatyczna ;)! Jedyna wada to cena pakietów (nieco tańsza od porównywalnych standardów prywatnych klinik warszawskich, ale o wiele droższa od standardów kliniki białostockiej, na którą byłam zdecydowana do 36 tyg. ciąży, dopóki nie otworzono Swissmedu) – mimo to odczuwam pełną satysfakcję!

22 lipca, 2018
Spędziłem w Swissmed 4 dni na Porodówce, to były moje wczasy życia zakończone nowym życiem mojego Bartka ! Byłem 24 na dobę z moją Asią co dało jej energie i spokój ducha przed „Robotą”. W dużym pokoju z łazienką byłem tylko ja i moja Asia, spałem w normalnym łóżku nie na piłce czy taborecie, a miła Pani o 9 rano podawano nam śniadanie do łóżka.
Podjęliśmy próbę porodu naturalnego żel – oksytocyna ale nikt nie katował mojej Asi dniami i nocami jak to bywa w normalnych szpitalach „jojo popopojutrze Pani urodzi” a młody nie chciał wyjść twardo pilnował łożyska i zabarykadował wyjście komodą. Więc po paru godzinach przyszedł Pan doktor odrysował dziecko skalpelem i Bartek był już na świecie. Ja w tym czasie nawet nie dojadłem ziemniaków z obiadu.
Obsługa Genialna ! Moja ocena tego miejsca to 10 na 5 !
Panowie jeśli zastanawiacie się czy jechać do Swissmedu to pomyślcie o zdrowiu i komforcie waszych Kobiet za resztę zapłacicie kartą Master Card! Nie wiem, weźcie nadgodziny, sprzedajcie puszki albo idźcie po kredyt do Bociana bo naprawdę nie będziecie żałować !
Chciałbym Bardzo ! Bardzo ! Podziękować wszystkim Lekarzom, Położnym, Panią Lekarką od niemowląt, Pielęgniarkom, Panią w recepcji, Panią z kuchni, Panią sprzątaczką i Panu Kaziowi z ochrony który dzielnie co 3 godziny patrolował obiekt…
Pozdrawiamy Paweł, Asia i Bartek!
Ps. Panie z recepcji są przesympatyczne chyba że ktoś pomylił numery i dodzwonił się do gazowni obok…

Oddział położniczo-neontologiczny szpitala Swissmed

CZYTAJ WIĘCEJ

Join the Discussion

Return to top of page